אודות

המשימה שלנו: להעניק לכמה שיותר אנשים גישה נוחה ומותאמת

חלק ניכר מאוכלוסיית העולם סובל ממוגבלות כלשהי המגבילה את היכולת לגלוש באתרי אינטרנט ולתפעל אפליקציות מבוססות ווב ולקרוא מסמכים. כמה דוגמאות למוגבלויות שכאלה הן ליקויי ראייה ועיוורון, אובדן שמיעה, הפרעות נוירולוגיות שעלולות להשפיע על הראייה, השמיעה, המגע והמיומנויות המוטוריות ומוגבלויות פיזיות. ארגונים שונים בין אם הם גופים ממשלתיים, עמותות או גופים מסחריים, מעוניינים (או נדרשים על פי חוק) לאפשר לאנשים עם מוגבלות לגלוש באתרי האינטרנט שלהם וליהנות מהם. תחום הנגישות העוסק בפתרון בעיה זו הוא תחום העיסוק שלנו בחברת Double Du, המפתחת את Make-Sense.

תחום הנגישות מעסיק מוחות רבים. כדי לסייע בקידומו, גיבש ה-World Wide Web Consortium (או W3C) את תקני הנגישות World Wide Web Consortium (W3C) 2.0, אשר מגדירים, בין היתר, שלוש רמות של מוכנות בנגישות אתרים: A, AA ו-AAA, כאשר AAA היא הרמה הגבוהה ביותר, אף כי AA כבר מקיפה למדי. בשוק קיימים פתרונות שונים להנגשה, אך פתרונות הנגישות המסחריים אינם מקיפים מספיק. כמעט כולם מצומצמים מדי או יקרים ומורכבים מדי, והם נחלקים לשתי קטגוריות:

  • כלים, כגון קוראי מסך, המתמודדים עם היבט יחיד של סוגיית הנגישות. פתרונות אלה מעבדים לרוב תוכן באתרים חיים ונתקלים בקשיים כשתוכן האתר אינו מותאם להכרה בתקנים וכשהאתר מכיל אלמנטים מורכבים.
  • פתרונות בהתאמה אישית, אשר ניתן לתאר כשירותים המסייעים לארגונים לשנות תשתיות כגון קוד האתר, להנגיש אתרים ולהתאימם לכלי נגישות כגון קוראי מסך ואחרים.

אנחנו ב-Make-Sense גאים בכך שפרצנו את גבולותיהם של המוצרים הקיימים, יצרנו פתרונות נגישות קלים להתקנה במחיר משתלם לעסקים ולארגונים, ובפונקציונליות העומדת בתקנים של WCAG 2.0.